Sinhala Edition English Edition
Facebook Official Fanpage Google+ Official Page Official Twitter Account Rss Feed

T R E N D I N G

Latest NEWS

Advertisements

Contact Gossip Editor

ජන සටන පාද යාත්‍රා - 1 වන දිනයේ ඡායාරූප

http://www.gallery.gossiplankanews.com/event/jana-satana-pada-yathra-1st-day-pictorial.html


http://www.gossiplankanews.com/2016/07/cartoon-July28.html


ගල් මුල් බාධක මැද  සුවිශේෂ ලෝක පිළිගැනීමක්
මුරලි අන්තර්ජාතික ක‍්‍රිකට් සභාවේ විශිෂ්ටයන්ගේ නාම ලේඛනයට

පසුගියදා  ඕස්ටේ‍්‍රලියානු ක‍්‍රීඩකයන්ට පුහුණුවක් ලබාදෙන්නට යාම නිසා ශ‍්‍රී ලංකා ක‍්‍රිකට් බලධාරී දේශපාලකයන් විසින් ‘දේශ ද්‍රෝහී’ චෝදනාවෙන් මැඩලනු ලැබූ ලෝක පූජිත ක‍්‍රිකට් ක‍්‍රීඩක මුත්තයියා මුරලිදරන්ට ඒ සියලූ බාධක ආශිර්වාදයක් කරමින් සුවිශේෂ ජාත්‍යන්තර පිළිගැනීමකට


ලසන්ත ඝාතකයා ඉක්මණින් කොටුවන ලකුණු
මූණු වසා ලසන්ත මැරූ අය 
රියදුරුට තර්ජනය කරන්න ගිහින් හසුවේ

සන්ඩේ ලීඩර් පුවත්පතේ හිටපු ප‍්‍රධාන කර්තෘ ලසන්ත වික‍්‍රමතුංග මහතාගේ ඝාතනය සම්බන්ධයෙන් පසුගියදා සැකපිට අත්අඩංගුවට ගනු ලැබූ හමුදා බුද්ධි අංශ සාජන්ට් මේජර්වරයා හඳුනාගැනීමේ පෙරට්ටුවකට ඊයේ ඉදිරිපත් කරනු ලදුව ඔහු හඳුනාගැනීමට ලසන්තගේ රියදුරුට හැකිවී තිබේ.
ඒ නිසා ලසන්තගේ ඝාතනයෙන් පසු


ඩොක්ටර් දරුවන්ට හොඳ පාසල් දෙන්න ඇමති එකඟවී 
ඉසුරුපාය වැටලීම නවතලා

ස්ථාන මාරු ලැබූ සහ විදේශ පුහුණුව නිමකර යළි මෙරටට ආ වෛද්‍යවරුන්ගේ දරුවන්ට ලබන සඳුදා වන විට පාසල් ලබා දීමට අධ්‍යාපන ඇමැතිවරයා එකඟ වූ බැවින් අමාත්‍යාංශය වටකර පැවැත්වීමට නියමිතව තිබූ විරෝධතාව ඊයේ (27 දා) නොපැවැත්වූ බව ර


බැංකු කතාව අලූත් වෙයි
ක්ලිප් ලීක් කළ පෙම්වතාට නඩුමින් සති කිහිපයකට පෙර ප‍්‍රධාන පෙළේ බැංකුවක පෙම්වතුන් යුවළකගේ අනියම් ඇසුරක වීඩියෝවක් නිසා සමාජ මාධ්‍ය කැළඹුණා. පසුව වාර්තාවී තිබුනේ එම සිද්ධිය නිසා අදාළ කාන්තාව සේවා ස්ථානයෙන් නෙරපනු ලැබූ බවත් දෙදෙනාගේම පවුල් ජීවිත අවුල් වූ බවත්ය.ෆෝන් රෙපයාර් මල්ලී නිසා මේ වීඩියෝ අන්තර්ජාලයේ පැතිරුණ බවටද තොරතුරු වාර්තාවී තිබුණා.
මේ ගැන කෙරෙන අලූත්ම පරීක්ෂණ අනුව ‘ෆෝන් රෙපයාර් මල්ලීගේ කතාව’ එම පෙම්වතා විසින් ගැලවිජ්ජාවට ගැසූ කෙප්පයක් බව


හෙට මහින්දගේ පාද යාත‍්‍රාවට
තැන් දෙකකින් බාධා


ඒකාබද්ධ විපක්ෂය මගින් මහනුවර සිට කොළඹ දක්වා පවත්වන ජන සටන පාද යාත‍්‍රාව ජූලි 28-01 දිනවල පවත්වන්නේ කොටස් 5 කටය. හෙට දළදා මාළිගාව අභියස සිට මාවනැල්ල නගරය දක්වාත් අනිද්දා නෙළුම්දෙණිය දක්වාත්


ලංකාවේ පළමුවරට ක‍්‍රිකට් පිටිය මැද නිරුවත් දිවීමක්
 පල්ලෙකැලේ මැච් එකේදී (video)

පිරිසක් බලා සිටියදී ක‍්‍රිකට් පිටිය මැද්දේ ඇඳුම් නැතිව දිවීමේ සිදුවීම් ලොව පුරා විවිධ රටවල සිදුව තිබුණත් ලංකාවේ ක‍්‍රිකට් පිටියක එවැනි සිදුවීමක් මේ දක්වා වාර්තාවී තිබුනේ නැත. නමුත් ඊයේ මහනුවර පල්ලෙකැලේදී 


මාදුළුවාවේ සෝභිත නාහිමිපාණන් වහන්සේගේ අපවත්වීම සම්බන්ධයෙන් පශ්චාත් මරණ පරීක්ෂණයක් නොපැවැත්වීම පිළිබඳව පරීක්ෂණ පවත්වන විශේඥ වෛද්‍ය කමිටුවට උන්වහන්සේට ශ‍්‍රී ලංකාවේදී ප‍්‍රතිකාර කළ වෛද්‍යවරුන්ගෙන් ප‍්‍රකාශ ලබා ගැනීමට අවසර ලබාදෙමින්


පසුගිය සියලූම රජයන් සිදු කළ ආකාරයට මාධ්‍ය තුළින් පළවන දේවල් රජයේ සිත රිදවන ආකාරයට පත්වූ කල ඒ තත්වය කිසියම් වක‍්‍ර ආකාරයකින් මර්දනය කිරීම දැන් සිරිතක් බවට පත්ව තිබේ.
ඊයේ මාධ්‍ය හමුවක් පැවැත්වූ ඇමති මහින්ද සමරසිංහ කියා සිටියේපාර්ලිමේන්තු මන්ත‍්‍රීනි ගීතා කුමාරසිංහගේ පුරවැසිභාවය පිළිබඳ පවතින ගැටලූ සහගත තත්වය මත ඇයට සිය මන්ත‍්‍රීධූරය අහිමිවීමේ අවධානමක් මතුව තිබෙන බව වාර්තා වනවා.ඇය දිගු කලකට පෙර විවාහය සමග ස්විට්සර්ලන්ත පුරවැසිභාවය ලබා ඇති අතර

Gossip Lanka Previous News

තවත් පුවත්

M i s c e l l a n e o u s

Latest Picture Collections

Advertisement

Gossip Lanka Stats