Sinhala Edition English Edition
Facebook Official Fanpage Google+ Official Page Official Twitter Account Rss Feed

Latest NEWS

Advertisement

T R E N D I N G

Contact Gossip Editor


ඉල්ලීම් දිනා නොගෙනම බස් වර්ජනය අතහරී

ඊයේ දවස පුරා ජනතාවට පීඩා ඇති කරමින් රට පුරා පවත්වාගෙන ගිය වැඩ වර්ජනය මැදියම් රාත්‍රිය වනවිට අත්හැර දමන්නට එයට මුල්වූ බස් සංගම් තීරණය කර ඇත. 25000 දඩ පනවමින් අයවැය මගින් ඇති කළ දඩ සංශෝධන ඉවත්කරගන්නා ලෙස බලකරමින්තක්කාලි ප්‍රහාර ගල් ප්‍රහාර කුණුහරුප
වර්ජන නොකළ අයට තැන් තැන් වලදී දුන් දඬුවම්

අද දිවයින පුරා පවතින පුද්ගලික බස් රථ වර්ජනය ජනතාවගේ පැත්තෙන් බලවත් අපහසුතා ඇතිකරවා තිබෙන අතරේ එම වර්ජනයට සහාය පළ නොකරන බස් රථ, ත්‍රී රෝද රථ සහ දුම්රියට එරෙහිව වර්ජකයින් විසින් ප්‍රහාර දියත් කළ අවස්ථා රාශියක් වාර්තාවී තිබේ.
මේ හේතුව නිසා අද ඇතැම් ත්‍රී රෝද රථ පවා ධාවනය කරන්නට බියක්


වැඩේ අප්සෙට් - බස් ගැමුණු හැංගිලා

අද ක්‍රියාත්මක පුද්ගලික බස් රථ වර්ජනයට තම සංගමය එක් නොවන බව පැවසුවද ගැමුණු විජේරත්න මහතාගේ බස් සංගමයේ බස්රථ හිමියන්ට තර්ජන පැවතීම හේතුවෙන් එම වර්ජනයට එක්ව තිබුණා. 163 බස් රථ ධාවනය කරවන ගැමුණු විජේරත්නගේ පුද්ගලික ව්‍යාපාරයට අයත් බස් රථද අද ධාවනය කර නැත.
ඔහුගේ වීදුරු ව්‍යාපාරය (සඳුනි ග්ලාස්) පිහිටි නුගේගොඩබස් වර්ජනය නිසා මගීන් අමාරුවේ
ගල් වදිවි කියා ගැමුණුගේ බසුත් නැවතිලා


වැරදි 7 ක් වෙනුවෙන් 25000 දඩ ගැසීම අසාධාරණ බව කියමින් ඊයේ රාත්‍රියේ සිට ආරම්භ කළ පුද්ගලික බස් වර්ජනය නිසා කොළඹ හා ආසන්න නගරවල මේ වනවිට කාර්යාල සේවකයින් රැසක් සිය සේවා ස්ථාන කරා යාමට නොහැකිවීමෙන් අපහසුතාවයට ලක්ව ඇත. පුද්ගලික බස් රථ සංගම් රැසක් මෙම වර්ජනයට එක්වන බව දන්වා තිබුණ අතර ගැමුණු විජේරත්න මෙහෙයවන


පොලිස්පති සර් කිව්වෙ ඇමති සාගලටද?
නිලමේ යනු මහේෂ් ගුණසේකරද?


පෙරේදා රත්නපුර ප්‍රදේශයේ පොලිස් දින සැමරුම් උත්සවය අමතමින් සිටියදී පොලිස්පති පූජිත ජයසුන්දරට හදිසියේ දුරකථන ඇමතුමක්  ආ අතර මයික්‍රෆෝන වලට ඇසෙන දුරක සිට ඔහු එය ඇමතීමත් එහිදී කියැවුණ කරුණු වලින් යමක් ගම්‍යමාන වන නිසාත් එය මාධ්‍ය මගින් ප්‍රචාරයවී මේ වනවිට අවුල් සහගත තත්වයක් ඇතිව තිබේ.
පොලිස්පතිවරයාට ආ ඇමතුමේ අනෙක් පසින්

ට්‍රම්ප්ගෙ දෙවැනියා මෛත්‍රිපාලට කෝල් කරලා 
- එහේ ඇවිත් යන්න එන්නලු

පසුගියදා පැවති ජනපතිවරණයෙන් ඩොනල්ඩ් ට්‍රම්ප් ජයග්‍රහණය කිරීමෙන් අනතුරුව ලබන වසරේ ඇමරිකා එක්සත් ජනපදයේ උප ජනාධිපති තනතුර


බත්තරමුල්ලට එස් 300 බෙන්ස් එකක් 
බස්සපු ඇමති කවුද?

බත්තරමුල්ලේ පිහිටි අමාත්‍යාංශයක අමාත්‍යවරයෙකු ගෙන්වා ඇති අලුත්ම බෙන්ස් රථයක ඡායාරූප පෙළක් මේ වනවිට සමාජ මාධ්‍ය ඔස්සේ සංසරණය වෙයි.
ජනතාවට අධික ලෙස දඩ මෙන්ම බදු පන්වන අතරේ


තාප්ප ගලවා ඉවත් කළ  
මර්වින් සිල්වාට ලක්ෂ 4 ක දඩ

මින් වසර 6 කට පෙර 2010දී හිටපු ඇමති මර්වින් සිල්වා කිර්බත්ගොඩ ප්‍රදේශයේ මාර්ග පුළුල් කිරීමේ කටයුතු වලදී සෘජුව මැදිහත්වූ අයුරු රූපවාහිනියෙන්ද බොහෝ අයට නරඹන්නට ලැබිණි. මෙකී සමයේ ඇමතිවරයාගේ ඇතැම් පිරිස් කිසිදු ලිපි ලේඛනයකින් තොරව එක්වරම නිවාස ඉදිරිපිටට පැමිණ බැකෝ යන්ත්‍ර යොදවා තාප්ප නිවාස උදුරා දැමුණ අතර බලහත්කාරයෙන් සිදු කළ ඇතැම් කඩා බිඳ දැමීම් ඉවසා සිටින්නට


මාධ්‍ය ලෝකය සොලවන 
අර්ජුන්ගේ මාධ්‍ය ජාලය ළඟදීම කරළියට

අධික ලාභ ඉපැයූ පර්පෙචුවල් ට්‍රෙෂරීස් සමාගම හිමි කෝටිපති ව්‍යාපාරික අර්ජුන් ඇලෝසියස් මහතාගේ හිමිකාරීත්වයෙන් ලබන වසර මුලදී නව මාධ්‍ය ජාලයක් ගොඩනගන්නට මේ වනවිට බොහෝ වැඩ කටයුතු සිදු කර අවසන්ය. රුපියල් ලක්ෂයේ සිට මිලියනය දක්වා මාසික වැටුප් ගෙවමින් ලංකාවේ පෙර නොවූ විරූ පහසුකම් සහිත
වාහන ලියාපදිංචිය පැවැරීමට දුන් සහන කාලය දීර්ඝ කෙරේ  
-අලුත් ක්‍රමයට දඩ ගැසීමට මාස කිහිපයක් යනවලු

  වාහන පැවැරීම් ලියාපදිංචි නොකර පරිහරණය සහ ලියාපදිංචි නොකර පරිහරණය කරන වාහන ලියාපදිංචි කිරීම සඳහා ලබාදී තිබූ සහන කාලය අද නොවැ. 30 අවසන් වීමට නියමිතව තිබුණ නමුත් ඒ සම්බන්ධයෙන් විශාල පිරිස් තවමත් නාරාහේන්පිට මෝටර් රථ ප්‍රවාහන කාර්යාලයට ඇදී එමින් සිටින නිසා

Gossip Lanka Previous News

තවත් පුවත්

Gossip Lanka Videos

Like us on Facebook

Business News

Advertisement

Latest Picture Collections

Gossip Lanka Stats